Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją w kraju i na świecie,

dotyczącą zagrożenia epidemiologicznego i rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2 zaistniała pilna potrzeba pomocy w zakupach środków ochrony i sprzętu do zwalczania koronawirusa oraz pomocy sąsiedzkiej osobom o podwyższonym ryzyku zarażenia.

Obecna sytuacja, izolacja wywołuje w nas lęk o życie swoje i bliskich oraz niepewność jutra. Wraz z wolontariuszami z Fundacja ,,Planeta Kreatywna" uruchomiliśmy dla Was telefoniczne wsparcie.

Zapraszamy do kontaktu

pomoc psychoga

Witam wszystkich serdecznie,
nazywam się Angelika Marciniak i jestem psychologiem pracującym w Szkołach Podstawowych w Wałczu. W związku z aktualną sytuacją, gdzie nie możemy spotykać się w szkole wychodzę, wraz z Urzędem Miasta i Szkołami, do Państwa z inicjatywą działań online. Aby móc udzielać pomocy i wsparcia w tym trudnym czasie zapraszam do kontaktu między innymi poprzez tę stronę. Oczywiście w podanych poniżej godzinach jest to dla Was usługa nieodpłatna! Jeśli wolisz porozmawiać telefonicznie lub przy kamerce- napisz proszę wiadomość.

PCPR WAŁCZ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu informuje, o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej dla osób z Powiatu Wałeckiego potrzebujących wsparcia i porad w sprawach związanych z aktualną sytuacją kryzysową i wynikającymi z tego problemami natury emocjonalnej i wychowawczej.

Udzielana jest pomoc psychologiczna dla rodzin zastępczych i dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej. Pomoc jest udzielana telefonicznie pod numerem 673450537 w godzinach:
Poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 7.30 - 15.30
Czwartek: 12 - 18

Ponadto oferujemy konsultacje online ze specjalistą w zakresie problemów uzależnienia od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz współuzależnienia - Henrykiem Januchowskim. Umawianie spotkań online pod nr tel. 604 758 993.

radca

W związku z Epidemią COVID-10 Ewa Koteras Kancelaria Radcy Prawnego informuje, że w poniedziałki i wtorki w godz. 16-17 mieszkańcom Wałcza i okolic Radca Prawny udzielać będzie BEZPŁATNYCH TELEFONICZNYCH porad prawnych w zakresie prawa rodzinnego i prawa pracy.

tel. 604 793 051