Wałcz dobrze wykorzystał ponad 100 tys. złotych, które otrzymał (nie ponosząc przy tym żadnych kosztów własnych), na realizację projektu pn. „Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie kompetencji cyfrowych”.

Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa (w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa), a także Fundacji Legalna Kultura z Warszawy, od której pozyskaliśmy grant na to zadanie:

- wiedzę m.in. na temat bezpiecznego poruszania się po Internecie oraz umiejętność wyszukiwania ważnych informacji, posiadło i udoskonaliło ponad 200 wałczan,

- trzech instruktorów, od lutego do października 2019r., przeprowadziło ponad 200 godzin szkoleniowych w 18 grupach szkoleniowych,

- zorganizowano:

- 3 szkolenia – rodzic w Internecie

- 3 szkolenia – tworzę własną stronę internetową (blog)

- 12 szkoleń – działam w sieciach społecznościowych,

- po zrealizowaniu projektu, 20 przenośnych komputerów wraz z oprogramowaniem przekazano do Szkoły Podstawowej Nr 5 w Wałczu.

 - Mam nadzieję, że każdy uczestnik nabył nową, przydatną w życiu codziennym wiedzę, a nawiązane podczas szkoleń nowe znajomości, przerodzą się w stałe przyjaźnie – podkreślał Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski, na konferencji podsumowującej projekt, która odbyła się w miniony poniedziałek w murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu.

Podziękowania za pomoc przy realizacji projektu Burmistrz Miasta skierował również na ręce Pani Dyrektor Violetty Kamińskiej oraz instruktorów, którzy z ramienia szkoły przeprowadzili wszystkie szkolenia.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom za aktywny udział w projekcie