200 przepracowanych godzin w 18 grupach szkoleniowych, 20 nowych, przenośnych komputerów  i ponad 200 mieszkanek i mieszkańców Wałcza i okolic, którzy w okresie od stycznia do października mieli okazję podnieść swoje cyfrowe kompetencje. To efekt cyklu szkoleń pn. „Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, działanie 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

„Ja w Internecie” to program bezpłatnych szkoleń mający na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników Internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Naszych mieszkańców szkoliliśmy w trzech grupach tematycznych:

- Rodzic w internecie

- Działam w sieciach społecznościowych

- Tworzę własną stronę internetową (blog)

Jak można się było spodziewać, największym zainteresowaniem cieszył zakres dotyczący sieci społecznościowych.

Na szkolenia Miasto Wałcz pozyskało 112 000,00 zł, a operatorem projektu była Fundacja Legalna Kultura z Warszawy.

- Dziękuję wszystkim uczestnikom projektu za udział, a instruktorom za zaangażowanie. Mam nadzieję, że nabyta wiedza będzie przydatna podczas codziennego życia, a spotkania były okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości. – tak o projekcie mówił Burmistrz Miasta Maciej Żebrowski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników szkoleń na konferencję podsumowującą projekt, która odbędzie się 18 listopada 2019r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w sali nr 10 Szkoły Podstawowej Nr 5 w Wałczu, os. Dolne Miasto 14A.