Miejsce integracji, rozmów, zawierania przyjaźni.

Dzięki ofercie zajęć prozdrowotnych, kulturalnych i rekreacyjnych stanowić ma ciekawą propozycję na spędzanie wolnego czasu.

Na wałeckich seniorów już czekają świeżo wyremontowane wnętrza, w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami. Zgodnie z zapowiedziami - do dyspozycji klubowiczów jest wyposażona w meble i sprzęty AGD kuchnia. Czeka również umeblowana, duża sala główna.

Ponieważ najważniejszym zadaniem Klubu jest integracja osób starszych – na kreatywne i aktywne spędzanie czasu przygotowano kilka propozycji.  Są maty do ćwiczeń, kijki do nordic walking, zestawy do gry w boule, również gry - warcaby, scrabble, chińczyk i inne.

Klub ma siedzibę w byłym Gimnazjum nr 3. Obecnie przechodzi pod zarządzanie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Niebawem poinformujemy Państwa o naborach członków do nowo otwartego, wałeckiego Klubu Senior +.

Inwestycja została zrealizowana dzięki dotacji w ramach Programu Wieloletniego  Senior + na lata 2015-2020 Edycja 2019 – nabór dodatkowy – „Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior +”.

Źródło informacji: Hanna Szynkaruk-Szpynda, Wydział Inwestycji i Realizacji Projektów