Spektakl "Khung" Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał

Kategoria
Kultura i sztuka
Termin
2020-08-09 18:00
Miejsce
Wałeckie Centrum Kultury - Plac Zesłańców Sybiru 3, 78-600 Wałcz
Telefon
512 207 877

9 sierpnia 2020 o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich stęsknionych za teatrem na spektakl "Khung". Spektakl przeznaczony jest dla osób od 16 roku życia. Wstęp wolny.

Za scenariusz i reżyserię spektaklu odpowiada Katarzyna Pawłowska, współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał, którą Nasi widzowie mogą pamiętać z zeszłorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej.

“KHUNG” to spektakl inspirowany kambodżańską legendą, opisującą losy najbrzydszego chłopca na świecie. Khung przepędził trującą chmurę i uratował całą ludzkość przed wielką tragedią. Trująca chmura jest metaforą kłamstwa i manipulacji m.in polityków czy ludzi mających władzę i pieniądze w swoich rękach.
Według opisu Matki Khunga jej syn urodził się brzydki. Takim widzi go jednak tylko matka, która wstydzi się przed światem, że jest on owocem jej niemoralnych decyzji z przeszłości.Kocha go matczyną miłością i jednocześnie nienawidzi. Khung to chłopiec bezkompromisowy i bezpośredni.Odczuwa głęboką chęć odkrycia prawdy i oczyszczenia z rodzinnej klątwy, oraz wyzwolenia się z powtarzanych z pokolenia na pokolenie schematów. Samodzielnie inicjuje wielką rewolucję w rodzinie i w pałacu, gdzie dominuje przebiegły i egoistyczny Kadop. Przechodzi inicjację i przeobraża się w odważnego i pewnego siebie mężczyznę. Uległy i bojaźliwy Książę - także przechodzi metamorfozę. Decyduje się wziąć udział w rewolucji i wyjawić prawdę o swoim synu Khungu. W rezultacie Khung zasiada obok niego na tronie, a żona wraca do łask. W spektaklu wykorzystano monologi m.in. z dramatu Szekspira i Doroty Masłowskiej, filmu Ingmara Bergmana a także powieści Grocholi, Dygata, Tokarczuk oraz Lema. Budowa sztuki jest zbliżona do greckiej tragedii. Narastający konflikt skutkuje wielkim
katharsis gdzie ginie zamordowany okrutny polityk i manipulant Kadop.
WYSTĘPUJĄ:
Małgorzata Machcińska, Norbert Wyrzykowski, Michał Głodek, Tomasz Jastrzębski
MUZYKA:
Natalia Markowska

 
 

Terminy

  • 2020-08-09 18:00