Spektakl "Wałęsa moja miłość"

Kategoria
Kultura i sztuka
Termin
2020-03-06 16:00 - 18:00
Miejsce
Ośrodek Kultury w Mirosławcu - parkowa1, mirosławiec
Telefon
67 259 50 23
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Wałęsa, moja miłość” to zabawna fikcja teatralna, groteska oparta na wybranych faktach z życia byłego prezydenta Lecha Wałęsy, ale nawiązująca także do współczesności. Spektakl z dużym dystansem i dowcipem ukazuje osobę byłego przywódcy Solidarności oraz inne postaci z jego życia na tle współczesnej „wojny polsko-polskiej”. Jednak to nie polityka jest w tym spektaklu najważniejsza, lecz … miłość - reprezentowana przez różne kobiety-zjawy, które „nawiedzają” naszego bohatera.
Poza humorem i ironicznym przymrużeniem oka spektakl ukazuje także inny - refleksyjny wymiar, w którym ważną rolę odgrywają wątki przemijania, historii, miłości, wybaczenia i kobiecości – jako siły łagodzącej nasze konflikty.
Czy w ten sposób – poprzez komedię i humor, uda nam się zbliżyć do siebie i rozluźnić nieco zaciśnięte pięści? Czy teatr może być formą społecznej autoterapii? Osądźcie Państwo sami. Zapraszamy.

Pomysł, scenariusz i reżyseria: Janusz Janiszewski
Scenariusz na podstawie dostępnych w Internecie materiałów prasowych, wywiadów, fragmentów książek: „Marzenia i tajemnice” Danuty Wałęsowej, „Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej” Krzysztofa Strycharskiego, "Wałęsa. Człowiek z teczki” Sławomira Cenckiewicza oraz ogólnie dostępnych informacji o życiu i obecnej działalności Lecha Wałęsy.

Spektakl zrealizowany przez seniorów występujących pod nazwą Teatr Janusza w Domu Kultury „13 Muz” pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego. Teatr Janusza jest częścią Salonu Artystycznego Seniorów SAS działającego od trzech lat w Domu Kultury „13 Muz”.
Premiera spektaklu odbyła się 4.10.2019 w Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie

 
 

Terminy

  • 2020-03-06 16:00 - 18:00