Szamanizm Chakaski - Warsztaty z Walerym Topojewem z Syberii

Kategoria
Warsztaty
Termin
2020-02-29 10:00 - 2020-03-03 19:00
Miejsce
Siedlisko Niebieski Szczur - Karsibór 7, 78-316 Karsibór
Telefon
666 126 305
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szamanizm istniał zawsze i wszędzie - jest to najstarsze doświadczenie duchowe ludzkości, które ma swoje zastosowanie i w dniu dzisiejszym. Praktyka szamańska jest dostępna dla każdego, kto chce nauczyć się tego, móc pomagać sobie i innym.

Na naszych warsztatach-treningach zapoznamy Państwa z podstawowymi metodami, które są wykorzystywane przez szamanów w Chakasji. Poznamy ich sposób myślenia o strukturze duszy człowieka według tradycji szamanizmu chakaskiego.
Odbędziemy podróż szamańską i nauczymy się rozumieniu jej sensu i znaczenia. Omówimy sposoby i metody, dzięki którym szaman może polepszyć jakość życia.
Opowiemy na warsztatach o tym, jak może być zastosowana praktyka szamańska w warunkach miejskich, co ona może Wam dać, jak nawiązać kontakt ze światem duchów, jak poczuć więcej siły i energii.
Cel treningu: trening jest skierowany na nabycie praktycznych umiejętności w zakresie praktyki szamańskiej. Przekazywanie wiedzy w zakresie zastosowania metod szamańskich w celu rozwoju osobistego i rozwiązywania problemów.
Szamanizm syberyjski na pewno jest blisko życia, codziennych zmagań w poszukiwaniu harmonii i spokoju. Jest jak uzdrawiające źródło mocy.
Każdy człowiek najbardziej pragnie szczęścia i miłości.
Mało kto znajduje.
Wiedza pochodząca z Syberii to fascynująca, tajemnicza moc świata natury, przekazana szamanowi, by uzdrawiał duszę i ciało.
Skorzystaj, jeśli czujesz, że opis warsztatu porusza Twoje wnętrze.
prowadzący - Walerij Stiepanowicz Topojew ukończył fizykę. Pracował jako psycholog-praktyk, korzystając przy tym z technik szamańskich. W połowie lat dziewięćdziesiątych kierował Laboratorium Psychologicznym przy Chakaskim Uniwersytecie Państwowym. Swoją pracę doktorską z psychologii zatytułował: Wpływ czynnika motywacyjnego na formowanie religijno-szamańskiej świadomości. W 2000 roku Topojew przeprowadził się do Moskwy, gdzie kontynuował badanie szamanizmu. Odbył staż w Rosyjskiej Akademii Nauk, aktywnie włączając się w działanie grupy badawczej, prowadzonej przez Walentinę Charitonową, badającej specyfikę szamańskich stanów świadomości (2000–2004). Jest autorem prac naukowych poświęconych szamanizmowi oraz studium samobójstwa, a także współautorem tekstów traktujących o psychologii szamanizmu. Wspólnie z Walentiną Charitonową napisał wiele artykułów o odmiennych stanach świadomości i psychologicznych aspektach aktywności szamana. Topojew jest obecnie dyrektorem Centrum Psychologicznego w Moskwie, prowadzi praktykę psychologiczną z wykorzystaniem metod psychoterapii szamańskiej. Kontynuuje badania specyfiki szamańskich stanów świadomości.

Warsztat trwa 4 dni, jednak każdy dzień jest niezależnym tematem do doświadczenia, można więc wybrać każdy dzień osobno.
Organizator warsztatu : Walery Topojew
Noclegi, wyżywienie : Siedlisko Niebieski Szczur
Cena : 330zł’jeden dzień warsztatu
Nocleg i wyżywienie – 140zł/doba
Rezerwacja warsztatu i noclegu : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Po wysłaniu maila otrzymasz potwierdzenie i nr konta do obowiązkowej zaliczki – 300zł
Kontakt : Ewa , Tel.666 126 305
Program :

Dzień 1.

Szamańskie sposoby na pozbycie się napięcia w ciele.

a. Napięcia w jamie ustnej - napięcie w sferze werbalnej.

b. Napięcia związane z wyparciem, odrzuceniem.

c. Napięcia związane z unikaniem.

d. Napięcie w postawie życiowej, napięcie mentalności.

e. Górna część kręgosłupa, obszar klatki piersiowej. Gromadzenie niedokończonych spraw.

f. Dolna cześć kręgosłupa( gromadzenie obelg wobec innych i od innych.


Dzień 2.

Cierpienie, męka psychiczna. Pozbycie się tego typu cierpień.

a. Cierpienie wynikające z emocjonalnego podejścia do kogoś lub czegoś. Duchy cierpienia są “generowane” i jest ich wiele zarówno w nas, jak i na zewnątrz.

b. Niewytłumaczalne cierpienie (W obszarze klatki piersiowej - odczucie bólu, smutku)

c. Ciało cierpienia (wewnętrzny masochista, który szuka cierpienia )

d. W jaki sposób przeżywamy konflikty? Nie możemy ich “przetrawić”, przeżywamy je ciągle ponownie.


Dzień 3.

Moc uczuć. Wyrażanie uczuć. Ślady w umyśle.

a. Uczucia podczas narodzin.

b. Po pierwszym zatruciu pokarmowym powstaje uczucie nietolerancji, zniechęcania się akceptacji jedzenia.

c. Poczucie oburzenia prześladuje nas przez całe życie. To uczucie jest jednym z bodźców zmętnienia umysłu. Poczucie oburzenia na szkodę którą wyrządzamy przyrodzie oddziela nas od niej i dysharmonizuje z otaczającą przestrzenią.

d. Oczyszczamy sferę zmysłową.

e. Oczyszczamy się od lęku przed śmiercią i życiem.

Dzień 4.

Węch. Z punktu widzenia ewolucji węch jest jednym z najstarszych i najważniejszych zmysłów, za pomocą którego zwierzęta orientują się w przestrzeni.
Praca z węchem - oczyszczenie, rozwój zdolności.

 
 

Terminy

  • Od 2020-02-29 10:00 do 2020-03-03 19:00