Robert Cichy

Kategoria
Rozrywka
Termin
2020-01-10 20:00 - 23:00
Miejsce
Zamek Tuczno - Zamkowa 1, 78-640 Tuczno

Zamek Kultury 2020 czas start!
Zapraszamy na koncert Roberta Cichego, któremu będzie towarzyszyć nasza ulubiona perkusistka - Asią Glubiak.

Robert Cichy wydał w lutym 2018 solową płytę, która została w 2019 r. nagrodzona przez Akademię Fonograficzną Fryderykiem w kat. najlepsza płyta roku country/blues. Został również doceniony przez publiczność - zdobył blisko 10 tys. głosów w prestiżowym konkursie Radiowej Trójki i otrzymał teledysk oraz udział w trasie Męskiego Grania. W ubiegłym i tym roku zagrał kilkanaście Festiwali, w tym Pol'and'Rock (Woodstock), Blusowo Festival, Off Camera, Songwriter Łódź czy wspomniane już Męskie Granie. Otwierał koncerty Organka, projektu Mazolewski/Porter, był gościem Offensywy Radiowej Trójki, gdzie grał na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Jako gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, udzielił się na ponad 60 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, był producentem płyt Marceliny, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz'a, N.E.R.D.'a czy Jamiroquai'a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

W 2018 r. wydał swoją pierwszą autorską płytę "SMACK", która została właśnie nagrodzona najważniejszą polską nagrodą fonograficzną - Fryderykiem - w kategorii "najlepszy album roku country/blues", co oznacza, że pomieszanie gatunków, nadanie własnego sznytu i eksperymentalne podejście Cichego do gitary, zostało docenione. Cichy jest jej producentem, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo czy bałałajkę). Płyta, dla której punktem wyjścia pozostają instrumenty strunowe wzbogacona jest czasem o mocne bity, niebanalne teksty lub po prostu zaskakuje ciepłą melodią. Album zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów.

Po koncercie zrzutka dla muzyków wśród zadowolonych słuchaczy.

"Smack":
https://www.youtube.com/watch?v=UTxd0Cugo0Q
"Breaking Bad":
https://www.youtube.com/watch?v=3nmWAtt6ISc

 
 

Terminy

  • 2020-01-10 20:00 - 23:00