Warsztaty bębniarskie z Dominikiem Muszyńskim

Kategoria
Warsztaty
Termin
2019-10-12 10:00 - 2019-10-13 16:00
Miejsce
Siedlisko Niebieski Szczur - Karsibór 7, 78-316 Karsibór
Telefon
889 333 951
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniach 12-13 października spotykamy się na warsztatach nauki gry na bębnach z Dominikiem Muszyńskim.
Z jego inicjatywy powstał projekt WaDaDa.
Tworzy muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby i Brazylii ze sporą domieszką rodzimych melodii. Grupa zagrała kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Od 2013 roku rozwija się w nowych kierunkach, łącząc akustyczne brzmienie bębnów z elektronicznymi efektami, gitarą i instrumentami klawiszowymi. W 2018 roku ukazała się nowa płyta zespołu zatytułowana “Wolna 7”
„Prawdziwy dźwięk jako podstawa komunikacji.
Odkrycie swojego prawdziwego dźwięku i dźwięku innych ludzi, rzeczy i spraw, zdolność rozróżniania tych prawd robi absolutnie zasadniczą różnicę, jak „dzień i noc”.
Ktoś, kto jest nauczycielem, kto uczy ludzi, zawsze powinien posiadać zrozumienie głębokich, podstawowych dźwięków towarzyszących nieskończoności duszy. Prawdziwy nauczyciel zna dźwięk związany z duszą danego człowieka, a więc z jego najgłębszymi pragnieniami, jego poszukiwaniami… W rzeczywistości każdy człowiek szuka piękna i nieskończoności i może je w sobie odkryć, ale potrzebny jest ktoś, kto już ma ten dźwięk, kto przebył tę drogę wcześniej. Musi być obecny ktoś, kto już się otworzył na ten pierwotny, oryginalny dźwięk, inaczej ten dźwięk nie jest obecny i odkrycie go nie jest możliwe.
Im głębsze staje się twoje życie, tym więcej dźwięku w nim. Im więcej w tobie siły, tym lepiej przemówisz do ludzi na tym samym poziomie głębi i tym bardziej będziesz się zmieniać razem z nimi. Przebywanie razem w głębokim doświadczeniu ma wielkie znaczenie dla dalszej wędrówki i wytyczania dalszej drogi.” Cytat od Mistrza MoryaDzień1 :
WARSZTAT INTEGRACYJNY –
Dominik Zapewnia do 40 instrumentów perkusyjnych dla 40 osób, są to bębny obrczowe uderzane pałkami.
Warsztat podzielony jest na dwie części (ok. 3 godziny)
W pierwszej Dominik opowiada i pokazuje w jaki sposób gra się na poszczególnych instrumentach,
2- uczy trzech prostych rytmów na bazie których budujemy całą kompozycję,
3- uczy różnych rytmicznych sygnałów i reakcji na nie,
4- uwieńczenie trudu czyli koncert finałowy.
W drugiej części:
1. Omawia specyfikę gry na bębnach obręczowych,
2. Nauka dynamiki gry,
3. Nauka rytmów parzystych,
4. Nauka nieparzystych rytmów bałkańskich.
Dobór rytmów, stopień trudności i cały przebieg warsztatów dopasowany jest dla przeciętnych osób nie mających nigdy kontaktu z takimi instrumentami.

Dzień drugi :
Szkoła DEMBE I DUNDUN-AFRYKA ZACHODNIA :
Warsztat poświęcony muzyce pochodzącej z Afryki Zachodniej, głównie z Gwinei. Na kursie będzie można poznać tradycyjne rytmy gwinejskie jak diole, yankadi, balakulandi, abondan, kakilambe i wiele innych.
Warsztat będzie podzielony na dwie części: pierwsza z nich poświecona będzie grze na bębnach basowych- dundunach (kenkeni, sangban i dunumba oraz dzwonek), ponieważ dunduny są bardzo ważną bazą w muzyce afrykańskiej;
druga część będzie poświęcona djembe: akompaniamenty, technika, partie solowe,improwizacja i aranżacje.
Warsztat przygotowuje do założenia własnej grupy, daje pełny obraz muzyki gwinejskiej.
Prośba by uczestnicy nie przynosili na zajęcia napojów alkoholowych, jedzenia, aktywnych telefonów czy innych rozpraszających uwagę czynników takich jak dzieci lub zwierzęta, będące pod ich opieka. W warsztacie mogą wziąć udział wszyscy od 12 roku życia nie wymagany jest wcześniejszy kontakt z jakimkolwiek instrumentem muzycznym.
Koszt warsztatu ( 2 dni ) – 180zł
Nocleg w Siedlisku – 60zł
Śniadanie – 20 zł
-obiad 30zł
Zgłoszenie udziału wyślij na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu proszę podać też informację o rezerwacji noclegu i posiłków w czasie trwania warsztatu, zaznacz dietę Wege, jeśli jest.
Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz nr konta do obowiązkowej zaliczki 100zł.
Kontakt : Ewa, Tel : 666 126 305
Dominik : 889 333 951

 
 

Terminy

  • Od 2019-10-12 10:00 do 2019-10-13 16:00